Perła Zachodu. Gościniec - Jelenia Góra

Adres: Perła Zachodu 1, 58-508 Jelenia Góra, Polska.
Telefon: 511600511.
Strona internetowa: perlazachodu.eu
Specjalności: Restauracja.
Inne ważne informacje: Ogródek, Odbiór na zewnątrz, Na wynos, Na miejscu, Dostawa, Dobra kawa, Dobre desery, Dobre drinki, Duży wybór herbat, Duży wybór piw, Kominek, Śniadanie, Obiad, Kolacja, Posiłki w pojedynkę, Miejsca dla osób na wózkach, Wejście dostępne dla osób na wózkach, Alkohol, Alkohol wysokoprocentowy, Jedzenie późnym wieczorem, Kawa, Koktajle, Małe porcje, Piwo, Prywatna sala, Szybka przekąska, Wino, Śniadanie, Późne śniadanie, Obiad, Kolacja, Desery, Miejsca siedzące, Obsługa kelnerska, Historyczne, Kameralne, Modne, Niezobowiązująca atmosfera, Romantyczna atmosfera, Spokojne, Grupy, Turyści, Możliwe rezerwacje, Karty kredytowe, Płatności mobilne NFC, Krzesełka do karmienia, Menu dla dzieci, Odpowiednie dla dzieci, Bezpłatny parking, Bezpłatny parking przy ulicy, Można przyjechać z psem.
Opinie: Ta firma ma 5303 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.4/5.

📌 Lokalizacja Perła Zachodu. Gościniec

Perła Zachodu. Gościniec Perła Zachodu 1, 58-508 Jelenia Góra, Polska

⏰ Godziny otwarcia Perła Zachodu. Gościniec

  • Poniedziałek: 10:00–20:00
  • Wtorek: 10:00–20:00
  • środa: 10:00–20:00
  • Czwartek: 10:00–20:00
  • Piątek: 10:00–20:00
  • Sobota: 10:00–20:00
  • Niedziela: 10:00–20:00

Perła Zachodu. Gościniec - Doskonała Restauracja w Jeleniej Górze

Perła Zachodu. Gościniec to niezwykle popularna restauracja położona w urokliwym miejscu w Jeleniej Górze. Znajduje się pod adresem Perła Zachodu 1, 58-508 Jelenia Góra, Polska. Aby uzyskać więcej informacji lub zarezerwować stolik, można skontaktować się telefonicznie pod numerem 511600511 lub odwiedzić stronę internetową perlazachodu.eu.

Specjalności i atrakcje

Restauracja Perła Zachodu. Gościniec specjalizuje się w serwowaniu smacznego i zrównoważonego jedzenia. Oferując bogate menu, restauracja satysfakcjonuje każdego Gościę, od śniadania, obiad, aż po kolację. Na miejscu dostępne jest ogród, gdzie Goście mogą cieszyć się posiłkiem na świeżym powietrzu. Restauracja oferuje również możliwość zjedzenia posiłku na wynos, oraz dostawę.

Perła Zachodu. Gościniec to doskonałe miejsce dla miłośników dobrych kaw, deserów oraz drinków. Posiada szeroki wybór herbat, piwa, koktajli, win i alkoholu. Goście mogą również cieszyć się kominkiem, który stwarza romantyczna i ciepła atmosfera.

Inne ważne informacje

  • Ogródek
  • Odbiór na zewnątrz
  • Na wynos
  • Na miejscu
  • Dostawa
  • Dobra kawa
  • Dobre desery
  • Dobre drinki
  • Duży wybór herbat
  • Duży wybór piw
  • Kominek
  • Śniadanie
  • Obiad
  • Kolacja
  • Posiłki w pojedynkę
  • Miejsca dla osób na wózkach
  • Wejście dostępne dla osób na wózkach
  • Alkohol
  • Alkohol wysokoprocentowy
  • Jedzenie późnym wieczorem
  • Kawa
  • Koktajle
  • Małe porcje
  • Piwo
  • Prywatna sala
  • Szybka przekąska
  • Wino
  • Śniadanie
  • Późne śniadanie
  • Obiad
  • Kolacja
  • Desery
  • Miejsca siedzące
  • Obsługa kelnerska
  • Historyczne
  • Kameralne
  • Modne
  • Niezobowiązująca atmosfera
  • Romantyczna atmosfera
  • Spokojne
  • Grupy
  • Turyści
  • Mozliwe rezerwacje
  • Karty kredytowe
  • Płatności mobilne NFC
  • Krzesełka do karmienia
  • Menu dla dzieci
  • Odpowiednie dla dzieci
  • Bezpłatny parking
  • Bezpłatny parking przy ulicy
  • Mozna przyjechać z psem

Opinie

Perła Zachodu. Gościniec cieszy się wyjątkowo dobrą reputacją wśród swoich klientów. Firma posiada 5303 recenzje na Google My Business, z średnią oceną 4.4/5. W opinii klientów chwalą się smacznym jedzeniem, miłą obsługą oraz romantyczną i kameralną atmosferą.

Warto dodać, że Perła Zachodu. Gościniec jest zalecane przez wielu swoich Gości. W jednej z opinii można przeczytać, że 'Perła Zachodu to niezwykle klimatyczne miejsce, idealne na obiad z rodziną. Schabowe, jakie dostaliśmy, było niesamowite, a obsługa była bardzo przyjazna. Na pewno tam wrócimy' Inni Goście podkreślają również dużą porcję dań i smaczne deser.

👍 Recenzje dla Perła Zachodu. Gościniec

Perła Zachodu. Gościniec - Jelenia Góra
Eliza W.
5/5

Wspaniałe miejsce, piękna okolica a sam gościniec bardzo klimatyczny.
Wybraliśmy się na obiad na legendarne schabowe 🙂 i się nie zawiedliśmy - to najlepsze schabowe jakie do tej pory mieliśmy okazję jeść, mięso kruche i soczyste, panierka chrupiąca , frytki bardzo smaczne chrupiące, surówki również smaczne - porcja bardzo duża jak dla mnie nie do przejedzenia 😅 obsługa sympatyczna, uśmiechnięta .
Spory wybór deserów - polecamy czekoladowe z sosem waniliowym 😉Na pewno jeszcze wrócimy spróbować innych specjałów 👌🏻 polecamy

Perła Zachodu. Gościniec - Jelenia Góra
Olga S.
5/5

Szliśmy pieszo z miasta, od Wieży Widokowej na Wzgórzu Krzywoustego (pol. Wieża Widokowa na Wzgórzu Krzywoustego) — droga wzdłuż rzeki zajęła nam nieco mniej niż godzinę. Piękna przyroda, spokojna trasa, czasem przejeżdżają rowerzyści, ale nikt nikomu nie przeszkadza. Sama droga już była przyjemnością.

Na miejscu otoczenie również zachwyca — malownicze widoki na rzekę i most, naprawdę piękne miejsce, gdzie chce się zatrzymać на chwilę dłużej.

Odwiedziliśmy to miejsce w dzień powszedni — ku naszemu zaskoczeniu, było dość tłoczno, w lokalu znajdowało się wiele dzieci, prawdopodobnie odbywało się jakieś wydarzenie. Atmosfera mimo wszystko pozostała przyjemna. Niestety cała uwaga obsługi była skierowana na grupę dziecięcą, przez co nikt do nas nie podszedł i musieliśmy sami podejść do kasy, żeby złożyć zamówienie.

Desery były smaczne, podane szybko, herbata również nam smakowała. Wnętrze przytulne, toaleta czysta i dobrze wyposażona. Miejsce jest pięknie urządzone, aż chce się tam posiedzieć.

Prawdopodobnie brakuje personelu — to już raczej kwestia do właściciela. Poza tym ogólne wrażenie bardzo pozytywne. Chętnie wrócilibyśmy jeszcze raz.

Perła Zachodu. Gościniec - Jelenia Góra
Patryk
1/5

Przyjechałem tam również z polecenia, niestety rozczarowanie pełne. Mimo że prosiliśmy aby pierw zupy potem drugie danie, wszystko przyszło razem po około 45 minutach. Zupa kwasnica miała mało smaku. Jakby woda z kapustą kiszoną. Ser smażony i frytki były zimne! Niestety skuszeni dobrymi opiniami pojechaliśmy odwiedzić kultowe miejsce i się zwiedlismy. Jedyne co było dobre to widoki.
Dodatkowo komentarze jakie w kuchni padały i wulgaryzmy przez pewnego kucharza to mnie nie dziwi że to tak słabo wypadło. No cóż szkoda..

Perła Zachodu. Gościniec - Jelenia Góra
Adrian A.
1/5

Raj dla smakoszy... o ile smakujesz w rozczarowaniu.

Na wejściu zapowiadało się nieźle — ładna lokalizacja, koniec zielonego i żółtego szlaku, powiew świeżego powietrza. Niestety, świeżość kończy się na zewnątrz. W środku zaczyna się kulinarna wersja „Escape Roomu” — tylko że zamiast zagadek próbujesz rozgryźć, co właściwie dostałeś na talerzu i jak szybko możesz z tego miejsca uciec bez uszczerbku na zdrowiu.

Zamówiłem smażone pierogi z mięsem. Dostałem gotowane. Na tyle rozgotowane, że pewnie rozpadły się ze strachu przed kucharzem. Ciasto grubości kartonu po butach, mięso w środku o nieokreślonej proweniencji — być może wynik promocji „kup jedno zwierzę, dostaniesz pięć smaków w środku”.

Ale nie narzekam, bo miałem piwo. To uratowało sytuację. Dzięki niemu zjadłem i — niespodzianka — przeżyłem! Czułem się jak uczestnik survivalu z bonusem w postaci wrzodów.

Żona miała mniej szczęścia. Zamówiła kwaśnicę. O, pardon — wrzątek z kapustą. Do tego jedno żeberko (przemalowane na mięso), kilka ziemniaków (prawdopodobnie zebranych z talerzy innych klientów) i aromat porażki. Zjadła trzy łyżki, po czym spojrzała w otchłań swojego życia i powiedziała: „Nie, to nie jest tego warte.”

Ja wziąłem jedną łyżkę. I to był moment, kiedy zatęskniłem za konserwą wojskową.

26 zł za tę przygodę. Myślę, że po lekkim podgrzaniu „zupa” wróci na stół w kolejnym rozdaniu — perpetuum mobile gastronomii. Ktoś kiedyś powiedział „życie to teatr”. Tutaj to raczej komedia, w której główną rolę gra twój żołądek próbujący przetrwać.

Na plus? Lokalizacja. Gdybym miał oceniać tylko widoki, dałbym nawet trzy gwiazdki. Ale nie chcę oszukiwać kolejnych biednych wędrowców. Widziałem, że przed nami jadła tam grupa przedszkolaków. Mam nadzieję, że dostali frytki. To jedyna rzecz, która może przejść przez ten kuchenny filtr bez mutacji.

Podsumowując: kulinarny escape room z opcją zatrucia. Polecam każdemu, kto uważa, że życie bez ryzyka jest nudne.

Perła Zachodu. Gościniec - Jelenia Góra
Magdalena K.
5/5

W czerwcowa niedzielę ok. godz. 13 kolejka do zamówienia na 20 min. ale jedzenie (schabowy w zestawie i frytki) podano po 6 minutach, byłam w szoku, do tego smaczne, świeże i duża porcja no i cudne okoliczności przyrody oraz ciekawy obiekt historyczny. Wrócimy!

Perła Zachodu. Gościniec - Jelenia Góra
Maja
1/5

Wystawiam negatywną opinię, ponieważ
bardzo się zawiodłam. Jechałam 40 km rowerem specjalnie do miejsca. Restauracja miała otwarty lokal dla gości z zewnątrz, ale pomimo tego odmówiono mi realizacji zamówienia, ponieważ odbywała się impreza okolicznościowa. Brak jakiejkolwiek informacji przy wejściu, że kuchnia jest nieczynna – wszystko wyglądało na normalnie funkcjonujący lokal. Obsługa, a szczególnie pani za barkiem sprawiała wrażenie, jakby pracowała za karę – nieprzyjemna, zupełnie nie zainteresowana pomocą. Z powodzeniem prowadzę hotel z restauracją więc wiem jak powinno się podchodzić do gościa. Zawsze chciałam tu przyjechać, bo miejsce faktycznie jest piękne, ale po tym doświadczeniu wiem, że to mój pierwszy i ostatni raz. Zdecydowanie nie polecam – piękny widok nie wystarczy, kiedy traktuje się klientów z lekceważeniem.
24.05.2025

Perła Zachodu. Gościniec - Jelenia Góra
emonemokotekneko123
1/5

Będąc w okolicy polecono nam tę restaurację jako kultowe i wręcz historyczne miejsce warte odwiedzenia. I fakt, okolica piękna, ale na jedzeniu się bardzo zawiedliśmy. Normalnie nie mamy nadziei względem takich turystycznych miejsc, ale że jak przeczytaliśmy, gościniec funkcjonuje od 90 lat, to sądziliśmy że pozytywnie się zaskoczymy. Na zupy czekaliśmy 40 minut. Kwaśnica była wodą z kapustą, nie doprawiona, z wkładką głównie z kości. Barszcz czerwony było czuć i widać że z paczki. Ser smażony i frytki dostaliśmy zimne, a placki ziemniaczane najgorsze jakie w życiu widzieliśmy. Widać że były kupne i to słabej jakości przez kształt i wytłoczenie na nich. Nie doprawione, bez smaku i chyba robione w frytkownicy. Naprawdę szkoda. Jeśli za cenami szła by jakość, to myślimy że miejsce naprawdę byłoby godne miana "Perły zachodu".

Perła Zachodu. Gościniec - Jelenia Góra
Ale C.
5/5

Serdecznie polecamy Gościniec na zorganizowanie wszelkich imprez okolicznościowych :wesel, komunii, urodzin, eventów firmowych. Świetna współpraca , super organizacja , przepyszne jedzenie. Klimatyczne miejsce w pięknych okolicznościach przyrody.

Go up